Reply To: Алибаба и Алиекспрес

  • Васил

    Участник
    30.03.2022 в 23:10

    Здрасти Вени аз имам скоромен опит с вноса от Китай. По-принцип не е толкова страшно, пишеш с китаеца и според това колко ще поръчаш ти прави цена. За брандиране обикновенно искат да поръчаш около 500 – 1000 бройки и нагоре.

    След това трябва да избереш доставката – бърза или бавна. Бавната си е стандартна по-пощата или с Влак или Кораб,но там нямам опит. Аз обикновенно Поръчвам DHL, но ако продукта е тежък или обемен шипинга е убийствен. Другото което ти трябва за да внасяш е EORI номер на фирмата, кото се взима от Митницата за 30 минути ако няма опашки.

    Когато работиш с DHL или FedEx трябва дадената компания да те представлява пред митницата и се изискват едни токени ,но за тази цел се прави регистрация в Агенция Митници-беше адски сложно(тормозих го по телефона),бях си правил записки коео къде се цъка но за съжаление лаптопа ми се прецака и сега не мога да ти ги предоставя за да си улесниш живота.

    Другия Вариант по-лесния е да си платиш на Митнически Агент ако ти потрява имам и такъв контакт,но до сега не ми е налагало, защото реших да мина по-трудния път и си ги освобождавам пратиките сам. След това вече е лесно – плащаш Мито и ддс и куриера доставя пратката :). Да знаеш повечето Китайци са мега трудни за комуникация и с Фактурите, трябва да им даваш зор иначе се мотат много, но това е положебнието. С времето ще си намериш хора с които да работиш и ще става по-бързо, но в началато е така опипваш почвата поръчваш от няколко доставичка и така. Със сигурност нещо съм пропуснал и за това, ако има нещо което те интересува по-специфично пиши тук или директно на мен. Ако мога ще ще съдействам.